Прегледи: 18386 - Коментари: 1
СЛОВЯНСКИ НОВИНИ

СЛОВЯНСКИ НОВИНИ

2019:

17 февруари, Коне, Италия:
Руснакът Александър Болшунов спечели дисциплината 15 км ски в класическия стил от ските северни дисциплини в състезания от Световната купа.

16 февруари, Лейк Плесид, САЩ:
Олимийският шампион от Сочи руснакът Александър Третяков спечели състезанията по скелетон от Световната купа, където е едноличен водач. На второ място е балтословянинът от Латвия Мартин Дукурс.
Москва, Русия:
Руснакът Станислав Никитин спечели състезанията по ски скокове в ските свободен стил от Световната купа.
Белорускинята Александра Романовская спечели състезанията по ски скокове в ските свободен стил от Световната купа.
Пьонгчанг, Корея:
Двукратната олимпийска шампионка от Пьонгчанг в алпийските ски в супергигантския слалом и в гигантския слалом в сноуборда спечели гигантския слалом от етапа от Световната купа.
Словенецът Жан Козир спечели супергигантския слалом в сноуборда в състезанията от Световната купа.

15 февруари, Лейк Плесид, САЩ:
Рускинята Елена Никитина спечели състезанията по скелетон от Световната купа и води в генералното класиране.
Вилинген, Германия:
Отборът на Полша /Волни, Зила, Кубацки, Щох/ спечели състезанията по ски скокове северни дисциплини в етап от Световната купа.

14 февруари, Оре, Швеция:
Петра Влъхова стана първата словачка световна шампионка в алпийските ски като победи в гигантския слалом на Световното първенство в шведския курорт.

10 февруари, Оре, Швеция:
Словенката Илка Щухец спечели световната титла в класическата дисциплина от алпийските ски - спускането, като затвърди победата си от предното Световно първенство.
Лахти, Финландия:
Полякът Камил Щох спечели победата от етапа на Световната купа в дисциплината ски скок.
София, Българско:
Руснакът Даниил Медведев спечили АТП-250 тенис турнира, като победи на финала етнически сърбин Мартон Фучович, играещ за Унгария.

09 февруари, Оберхоф, Германия:
Руснакът Семьон Павличенко спечели етапа от Световната купа в спускането с шейни, втори е също руснак - Роман Репилов.
Инцел, Германия:
Чехкинята Мартина Сабликова стана световна шампионка в дисциплината 5000 м бързо пързаляне с кънки.

08 февруари, Парк Сити, САЩ:
Казахстанката Юлия Галишева /етническа рускиня/ спечели титлата в дисциплината бабуни от Световното първенство.
Инцел, Германия:
Руснакът Руслан Мурашов стана световен шампион в дисциплината 500 м бързо пързаляне с кънки.

07 февруари, Инцел, Германия:
Чехкинята Мартина Сабликова стана световна шампионка в дисциплината 3000 м бързо пързаляне с кънки.

06 февруари, Парк Сити, САЩ:
Руснакът Максим Буров спечели златен медал на Световното първенство в дисциплината ски свободен стил - скокове, а на второ място се класира украинецът Александър Абраменко.

05 февруари, Парк Сити, САЩ:
Руснакът Дмитри Логинов потвърди суперкласата си като направи дубъл на Световното първенство и след паралелния гигантски слалом победи и в паралелния слалом в сноуборда.

04 февруари, Парк Сити, САЩ:
Руснакът и адаш Дмитри Логинов стана световен шампион в дисциплината сноубърд паралелен гигантски слалом, а втори е словенецът Тим Мастнак.

03 февруари, Оберстдорф, Германия:
Цялата почетна стълбичка в състезанията по ски полети за Световната купа е от словяни: победител е Камил Щох от Полша, втори е Евгени Климов от Русия, а трети - Давид Кубацки от Полша.
Хамар, Норвегия:
Руснакът Павел Кулижников спечели дисциплината 500 м бързо пързаляне с кънки от Световната купа, втори е руснакът Руслан Мурашов.
В същите състезания от Световната купа руснакът Денис Юсков спечели дисциплината 1500 м.
Дрезден, Германия:
Руските женска и смесени щафети спечелиха състезанията по кънки шорт трек от Световната купа.
Рускинята София Просвирнова спечели състезанията на 1000 м кънки шорт трек от Световната купа.

01 февруари, Парк Сити, САЩ:
Чехкинята Ева Самкова стана световна шампионка в дисциплината бордър крос в сноуборда.
Марибор, Словения:
Словачката Петра Влъхова пред стотици свои сънародници спечели състезанието по гигантски слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини.
Хамар, Норвегия:
Чехкинята Мартина Сабликова спечели състезания на 3000 м бързо пързаляне с кънки от Световната купа. Втора е рускинята Наталия Воронина, а трета - Марина Зуева от Беларус.
Обертсдорф, Германия:
Словенецът Тим Зайц спечели състезанието по ски скокове от Световната купа, втори е Давид Кубацки от Полша.

**********

27 януари, Мелбърн, Австралия:
Сърбинът Новак Джокович разгроми във финала от Турнира от Големия шлем по тенис испанеца Рафаел Надал с 3:0 сета. Джокович затвърди позицията си на № 1 в ранглистата на АТП.
Винтерберг, Германия:
Руската щафета в спускането с шейни в състав Татяна Иванова, Семьон Павличенко, Владислав Южаков и Юри Прохоров стана световен шампион.
Улрикехамън, Швеция:
Руските мъжки щафети в ски бягането 4х7,5 км първи и втори отбор спечелиха етапа от Световната купа.

26 януари, Мелбърн, Австралия:
Чехкинята Барбора Стрейчикова спечели турнира на смесени двойки от турнира от Големия шлем.
Москва, Русия:
Руснакът Андрей Соболев спечели състезанията от Световната купа в дисциплината сноуборд паралелен слалом.
Франция:
Рускинята Ирина Дериглазова спечели състезанията от Световната купа по рапира.

25 януари, Санкт Мориц, Швейцария:
Българката Мирела Рахнева, която се състезава за Канада, спечели състезанията в скелетона от Световната купа.

24 януари, Антхолц - Антерселва, Италия:
Чехкинята Маркета Давидова спечели състезанията в спринта от Световната купа по биатлон.

19 януари, Лейк Плесид, САЩ:
Руснакът Максим Буров спечели състезанията от Световната купа в дисциплината ски -свободен стил - скокове.

13.01, Зигулда, Латвия:
Руснакът Семьон Павличенко спечели етепа от Световната купа по спускане с шейни.
Латвийската щафета на балтословяните спечели етапа от Световната купа по спускане с шейни.
Оберхоф, Германия:
Руската женска щафета 4х6 км спечели етапа от Световната купа по биатлон.
Руската мъжка щафета 4х7,5 км спечели етапа от Световната купа по биатлон.
Вал ди Фиеме, Италия:
Полякът Давид Кубацки спечели етапа от Световната купа по ски скокове.

12.01, Зигулда, Латвия:
Калгари, Канада:
Казачката Юлия Галишева /де факто рускиня с руса коса и сини очи/ спечели етпа от Световната купа в дисциплината "бабуни" от ски - свободен стил.
Алтенберг, Германия:
Рускинята Татяня Иванова спечели състезанията от Световната купа по шейни.
Сидни, Австралия:
Чехкинята Петра Квитова спечели титлата от ВТА турнира в този австралийски град.
Германия:
Руският отбор по шпага спечели състезанията от Световната купа.
Полша:
Рускинята Ина Дериглазова спечели етапа от Световната купа по рапира.

11.01, Оберхоф, Германия:
Руснакът Александър Логинов спечели спринта в биатлона от Световната купа.

04.01, Алтенберг, Германия:
Рускинята Елена Никитина и руснакът Александър Третяков /олимпийски шампион от Сочи/ спечелиха етапа от Световната купа по скелетон. И двамата са водачи в общото класиране за надпреварата.

На снимката: Москва Сити

Обобщение: Димитър КУНЕВ - Български и Словянски




Потребител:


Коментар:

1. Потребител: муспи     Дата: 2013-11-11 17:28:19    
- Евреи и комунисти, две крачки пред строя! Нито един?! Взвоод огън наред!