Спорт

Спорт

2019:

20 септември, Баку, Азързбайджан:
Българският ансамбъл спечели бронзов медал на Световното първенство по Художествена гимнастика в многобоя.
20 септември, Тайланд:
Българинът Божидар Андреев спечели бронзов медал на Световното първенство по вдигане на кежести в кат 73 кг.

19 септември, Нур-Султан, Казахстан:
Българката Тайбе Юсеин спечели сребърен медал на Световното първенство по свободна борба в кат 62 кг.

03 септември, Ню Йорк, ФАЩ:
Григор Димитров срази носителя на 20 титли от "Големия шлем" Роджър Федерер в паметен и епичен петсетов сблъсък - 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2, с което за първи път се класира на полуфиналите на US Open.

28 април, Пекин, Китай:
Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева спечели състезанията от Световната купа в дисциплината стрелба с пистолет от 25 м.

09 април, Батуми, Грузия:
Българинът Божидар Андреев триумфира с европейската титла в категория до 73 кг на първенството по вдигане на тежести.

13 март, Йостерзунд, Швеция:
Българският биатлонист Владимир Илиев спечели сребърен медал на Световното първенство - най-добър резултат в историята на мъжкия ни биатлон.

09 март, Маракеш, Мароко:
Българинът Ивайло Иванов спечели етапа от Гран При в състезанията по джудо в категория до 81 кг, като това носи точки за квота за Олимпиадата през 2020 в Токио.

Глазгоу, Шотландия, 03 март:
След голяма суша в българския спорт, "благодарение" на демокрацията еврогейска, българската лекоатлетка Радослава Мавродиева стана европейска шампионка в тласкането на гюле в зала.

23 февруари, Калгари, Канада:
Канадката Мирела Рахнева /фактически етническа българка/ завърши втора в състезанията от Световната купа за женския скелетон, но завоюва трето място в крайното класиране за Световната купа.

20 февруари, Раубичи, Белорусия:
Българинът Красимир Анев спечели европейската титла в дисциплината 20 км биатлон, като изпревари 8 биатлонисти, които са преди него в общото класиране за Световната купа.
Пловдив, Българско:
Волейболният отбор на Марица Пловдив записа историческа първа победа в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига за жени. Момичетата на треньора Иван Петков надиграха шампиона на Франция Безие с 3:1 /25:15, 19:25, 25:15, 25:16/ в мач от 5-ия кръг в Група "А" на турнира, игран тази вечер пред над 2000 зрители в зала "Колодрума".

15 февруари, Оре, Швеция:
Българинът Алберт Попов влезе в престижната трийсетица на Световното първенство по ски алпийски дисциплини, като зае 29-то място в дисциплината гигантски слалом. Попов никога не е влизал в първите 30 и в Световната купа.

05 февруари, Парк Сити, САЩ:
Българинът Радослав Янков спечели 7-мо място на Световното първенство в дисциплината паралелен слалом в сноуборда.

29 януари, Шладминг, Австрия:
Българинът Алберт Попов спечели 6-то място в състезанието за Световната купа и подобри най-доброто си постижение.

26 януари, Китцбюел, Австрия:
Българинът Алберт Попов за първи път влезе в десетката на Световната купа по ски. В дисциплината слалом той завоюва 9-то място, като в първия манш бе 5-ти.
Москва, Русия:
Българинът Радослав Янков спечели 5-то място от състезанията по Световната купа по сноуборд паралелен слалом.

25 януари, Сен Мориц, Швейцария:
Българката Мирела Рахнева, която се състезава за Канада, спечели състезанията в скелетона от Световната купа.

18 януари, Мелбърн, Австралия:
Григор Димитров победи Томас Фабиано от Италия със 7:6, 6:4, 6:4 и влезе в шеестайсетте най-добри мъже на Откритото на Австралия по тенис.