Последно качено
НЕОБХОДИМОСТ от ОВОС
В Българско Всичко се случва Никога
МИТНИЦА ВАРНА хванаха недекларирани китайски стоки
ЛЯТНА РАЗХОДКА ПО ЛАРГОТО
Видео новини
Тайна славянска цивилизация
Шойгу: Ние сме силата
Снимки
Реклама
e-вестник
intrigi.bg
Галерия "БулАрт" Варна 9000 ул. "Шипка" 22
Бюро преводи ЯНА
Илко Белев
писмени и устни преводи ; легализация
гр.Варна 9000
ул."Р.Димитриев" 13 Б
Тел/факс: 052 609 269
GSM: 0887 386 179
E-mail: yana_toneva@yahoo.com
Място за вашата реклама
Най-четени статии
1.
МИГРАНТИ в Мурманск посегнаха на рускиня: 18 в болница,..
[21] (95194)
2.
Философските "тайни" на сло/а/вянската глагол..
[41] (84454)
3.
"Побити камъни": Историческа пресконференция ..
[24] (43652)
4.
ГЕРМАНКА в ЮТуб: Ние изнасилени, мъжете ни пребити!
[0] (41645)
5.
Явлението Тодор Живков
[38] (36916)
Най-коментирани статии
1.
ПРАВОСЛАВНА РУСИЯ ОТНОВО ДО НАС В ТРУДЕН МОМЕНТ
[71] (30172)
2.
Наш дисидент връща писмо на Клинтън
[53] (20737)
3.
Защо нарекохме "Националист" е-вестника
[46] (18449)
4.
Защо рускините раждат, а българките – не?
[45] (11060)
5.
Философските "тайни" на сло/а/вянската глагол..
[41] (84454)
Последните пет новини
1.
Наука/Любопитно/Вицове
[2] (32467)
2.
СЛОВЯНСКИ НОВИНИ
[3] (32160)
3.
Водещи новини за деня - Българско
[0] (31407)
4.
Спорт
[0] (30569)
5.
Свят
[2] (9160)
Предстоящи събития
10.08.2026
-
12.08.2026
ФАЩ - СВЕТОВЕН УБИЕЦ № 1
[1] (38112)
ЗВЕРСТВАТА на българската буржоазия преди 9 Септември
[27] (38209)
Всички последни футболни резултати от Европа и Българск..
[0] (46875)
ПРЕСТЪПЛЕНИЯ на Запада срещу човечеството и Словянски п..
[3] (10595)
ЕСъд призна "документите" за вина на Русия в ..
[2] (14617)
СТАЛИНГРАД: "Всички тук сме мъртви!"
[1] (15825)
Най-смешните постинги във форумите
[7] (24114)
Календар "Родолюбие"
[1] (16101)
Зарибяват с национална лотария
[142] (80672)
Избор Гл. ред: Олимпиадата в 3 седмици - революционно п..
[3] (16791)
Президентът на Новия свят!
[89] (23661)
Избор Гл. Редактор: Преди Катин полските власти са убил..
[8] (19520)
ПЛАЩАНЕ НА МЕСТНИ ДАНЪЦИ И ТАКСА БИТОВИ ОТПАДЪЦИ В ОБЩИ..
[15] (58319)
България, която изгубихме
[39] (39717)
АВТОРИ В Е-вестника
[7] (19044)
Митрополит Кирил де факто осъди гейовото нахалство
[50] (14644)
Двама славянски водачи във Варна
[62] (22742)
Проблемите правят Запада все по-алчен, но и по-тъп
[42] (9713)
ВСИЧКИ ВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ ВАРНА
[8] (42981)
Секретен документ на САЩ доказва, че "македонците&..
[34] (45834)
Избор Гл. редактор: КОЙ е идеологът на македонския език
[95] (37635)
Хюсеин уби Денислав. А съдът?
[7] (26363)
Снимка на седмицата
Лора Грантова
Видео на седмицата
Фронт насионал № 1
Моцарт
Навигация
Начало
Категории:
Варна
България
Новини
Свят
Спорт
Култура
Аз тийнейджър
Икономика
Наука и технологии
Законът
Контакти
Символи
Анкета
Какъв президент ще изберете?
1) 1.На ВЪЗРАЖДАНЕ
2) 2.Йотова
3) 3.На ПП/ДБ
4) На ГРОБ
5) На Новия бардак
6) На сглобката ПП/ДБ + ГРОБ
7) Друг
RodinaBG.com
България над всичко
Прегледи: 2460 - Коментари: 0
КИТАЙ и РУСИЯ променят АЗИЯ, така САЩ я губят
Русия и Китай промениха Азия - и Америка започна да я губи
ЧЕТИВО ЗА БЪЛГАРСКИТЕ???? ПРОЗАПАДНИ "ПОЛИТИЦИ"
САЩ не са световен хегемон, не защото арабски терористи свалиха двете кули в Ню Йорк, а защото Русия във въоръженията и пак Русия, а и особено Китай в икономическата сфера станаха заедно по-мощни от Америка.
Четете в: ria.ru
Петр Акопов
С Азия и нейните проблеми трябва да се занимават самите азиатци - в тч. и Русия като велика азиатска страна.
Външни сили нямат право да се месят в работите на континента, а всички спорни въпроси държавите е правилно да решават помежду си, като възпрепятстват на опитите да се залага на противоречията или даже да се тровят с тях. Именно в това е и главната цел на организацията, коята бе създадена преди 20 г и която провежда сега в Душанбе, столицата на Таджикистан своя САММИТ: Шанхайската организация за сътрудничество.
Днешният /бел.РодБг: вчерашният/ САММИТ на ШОС става първата очна среща /макар че президентите на Русия, Индия и Китай ще участват във видеовръзка - в обкръжението и на двамата има доста заболели от КОВИД/. Генералният секретар на ШОС: "Един пояс, един път" укрепват сътрудничеството в Евразия. Но значението на САММИТА от виртуалното участие на тримата ГОЛЕМИ в Азия: Путин, Си и Моди не намалява, в Душанбе са от страна на Русия Сергей Лавров, Сергей Шойгу и Николай Патрушев. Прогнозите на китайските и руските медии са за задълбочаване на сътрудничеството и елегантен анонс към Индия да не вярва на САЩ, чийто провал в Афганистан, а реално в Ирак, Мианмар и Сирия показва, че Вашингтон захвърля съюзвиците си.
Всъщност проблемите на САЩ в Азия възникнаха не при втурването в Афганистан през 2001 г, а още в 1996-та, когато "Шанхайската петорка" в състав Китай, Русия, Казахстан, Таджикистан и Киргизия. В 2001 г петорката стана "шесторка" /бел.РодБг - тук авторът с чувство за хумор напомня, че в руското образование шестицата е най-високата оценка/, присъедини се Узбекистан и отношенията се оформиха с договор.
Нещата не спряха дотук, все във вреда на САЩ - в средата на 10-те години на 21 век, когато напрежението в отношенията на Изтока и Запада премина към пряка конфронтация, ШОС започна да се разширява: в 2015 бяха присъединени Индия и Пакистан /тук ролята на Путин е лична, защото на политическия принцип за скачените съдове, той подобрява отношенията или с Индия, или с Пакистан, ако едната от двете по-сериозно флиртува с Вашингтон/. Но изглежда гвоздеят т.г. ще бъде превръщането на "осмицата" в "деветка: всички членки на ШОС са съгласни да включат все по-мощния икономически Иран в състава на организацията. Впрочем душанбинският САММИТ ще е дебют за иранския президент Ибрахим Раиси.
Все повече изчезват съмненията, че в ШОС ще влезе Афганистан, така организацията получава "десетка" - най-високата оценка в повечето спортове и рейтинги. Показателен е фактът, че новото талибанско ръководство покани за обявяването на правителството си и реални преговори официално 4 страни: Пакистан, Китай, Русия и Турция. Само нашите, гледащи в пъпа си прозападни доморасли политици, не забелязват реалното обединение на тази голяма азиатска, а в голяма степен и евразийска четворка. В района само Туркменистан не влиза в ШОС, но тази стран далече не е проамериканска.
В цяла Азия има два региона, които не влизат в ШОС, но се "примъкват" към него: това е Арабският свят, /той се разпростира и в Африка, където Китай и Русия, а вече и Турция изместват щатите/ и Юго-Източна Азия, обединена в АСЕАН. Но и с тези две групи ШОС има все по-сериозни отношения: за статус "наблюдател" претендират Виетнам, Камбоджа, Мианмар, както и арабските Сирия, Катар /особено, това е и в икономически интерес заради нейните свръхогромни запаси от газ/, Египет и Саудитска Арабия. Най-интересно е какво ще прави Турция, но като знаем нейната геополитическа игра "сядаме на два стола", тя ще избере ШОС, а не САЩ, предвид поддръжката на Америка за Израел.
Каквито и да са противоречията между тези държави, те осъзнават все повече: Азия е техният континент, а не територия за грабеж от западните колониални страни, които 5 века грабеха и окървавяваха не само Азия, а и целия свят.
Обобщил: Димитър КУНЕВ - Български и Словянски
Потребител:
Коментар: