Навигация
Анкета
Какъв президент ще изберете?
Прегледи: 2704 - Коментари: 0 Ичигеки значи победа с един удар Утре от 17,00 ч в ДКС във Варна започва Националното първенство по ичигеки. 24-те специално подбрани български бойци ще премерят сили в 3 рунда по 3 минути. Има 2 изключения - ако двубоят приключи с нокаутиращ удар, а при равенство, но само във финален бой - може съдиите да определят 4-ти рунд. Естествено вторият случай е с цел по-голяма зрелищност и привлекателност на схватките, за да се види майсторството на най-добрите. Напомняме, че входът е свободен!
Пресконференцията в Пресцентър "ГЛАС" на ФКЦ днес от 12 ч беше много мощна. Ръководеше я Николай Рачев - Председател на Българската национална муай-тай федерация. Той оповести основната цел на утрешните битки - да се вдигне нивото на българските файтъри - бойци, за да се съревновават със световните лидери в трите вида спорт - кик-бокс, киокушин карате и муай-тай. Боян Колев - Председател на Българската конфедерация по киокушин карате и муай тай беше пределно лаконичен, като само пожела успех на бойците утре, но успех по-голям отколкото на българите в олимпийските спортове. Макар че има доза завист в думите му, ироничната оценка за националното ни представяне в Пекин беше точна и необходима, защото националните спортни институции мълчат за провала ни на Олимпиадата като напикано мушкато.
Шихан Холандер - шефът на Европейската ичигеки федерация оповести напредъка на европейските състезатели, като даде признанието на японците за създаването на тези прекрасни мъжествени спортове. Той наблегна на разширяването на географията на бойните спортове в Европа и подчерта благородната философия на ичигеки.
Красимир Димов - отговорен секретар на БФ по КК и организатор на сегашния турнир съобщи водещите фигури - тримата българи световни щампиони: Димитър Илиев, Филип Пенчев и Христомир Ранчев, както и силното присъствие на ветерана и многократният победител в националното първенство Павел Филимонов от СК "ТИМ" - Варна. Той благодари на основните спонсори от ЗПАД "Армеец", които щедро са дали наградния фонд и съдействат за организацията.
Асен Асенов - треньор на националните отбори коментира, че веднага след първенството започва лагер за най-добрите българи.
Веднага г-н Холандер оповести, че лагерът ще е европейски, ще продължи до неделя и около 120 най-добри бойци от Европа ще тренират заедно във Варна. Николай Рачев се вмести с репликата, че това е голямата цел на първенството - да се повдигне самочувствието на нашите състезатели и когато поканят големите европейски първенци като Никълъс Пегъс, Тешера и пр, българите да им се опрат, че защо не и да ги ударят с ичигеки.
Интересно беше присъствието на тунизиеца Кока. Да напомним на читателите, че Тунис спечели златен медал в таекуондото в Пекин. Г-н Кока подчерта силното развитие на бойните спортове в Северна и Централна Африка. Ясно стана, че идва във Варна, за да си свери часовника - къде са северноафриканските бойци, къде са нашите и европейските. Освен всичко друго ичигеки е и пари.
В редакцията на националистБг.ком имаше малък спор за мястото на бойните спортове. Има колеги, които смятат, че дори и боксът трябва да отпадне от олимпийското семейство и обратното - че всички ичигеки спортове трябва да се включат в Олимпиадата. Има ги и на 5-те континента и са твърде популярни. Ние ще посетим утрешното първенство и ще видим българското издание на тези бойни спортове. Знаем, че МОК и лично г-н Жак Рох недолюбват силовите състезания, така че самото време ще каже да или не на тяхното олимпийско присъствие.
Утре ще има яки битки в ДКС. Сигурни сме, че младите хора ще викат, аплодират и съучастват с цялото си същество на утрешния празник - Националното първенство по ичигеки.